Várni kell még néhány hónapot a balatoni csobbanásra, wellneszre alkalmas helyből azonban nincs hiány a Balaton környékén. Ezért kipróbálunk néhány olyan fürdőt, amit érdemes pluszprogramként beszervezni, ha a környéken járunk. Igen, a jacuzziban ülünk, és szaunázunk, de csak azért, hogy megkönnyítsük az életeteket.
A Keszthelytől kb. 20 km-re található Kehida Termál Gyógy-és Élményfürdőben többször is jártunk a télen. A hely az adatok tükrében: 2400 négyzetméteres vízfelület, 13 medence, kimagasló kalcium-magnézium hidrogén-karbonátos minősítésű gyógyvíz, de gondolom, az élményfürdő rész és az óriáscsúszda és a sodrómedence jobban érdekel majd.
Háromféle belépő (zóna) közül lehet választani. A zöld csak az élményfürdőre és a strandfürdőre vonatkozik, a fehérrel a gyógyfürdőbe is mehetsz, a pirossal pedig a szaunavilág létesítményeit is használhatod. Az árak elég húzósak, egy 3 órás piros jegyért 3650 forintot hagyunk ott. De lássuk, mit kapunk mindezért.
Elég sokáig tart, amíg megtaláljuk az öltözőszekrényünket, persze ez nem feltétlenül a fürdő hiányossága. Alig van hely, a padra, amihez kb. 20 szekrény tartozik, esélyünk sincs pakolni, éppen egy kétgyerekes család próbálja összeszedni és felöltöztetni a pancsolástól túlpörgött kisgyerekeket. 10 perc már eltelt a bénázással, utálunk szekrényből öltözni, de mindegy, irány a kinti gyógyvizes ülőmedence. 8 fokban azért ez elég kellemetlen, sajnos legalább 20 métert kell a szabadban megtenni. (Aki teheti, hozzon köntöst.) De aztán ez fogad:
Szétfagyva eleinte túl forró a termálvíz az első percekben. Egyébként csodálatos. 20 perc alfában. Aztán a hidegre való tekintettel módosítjuk az eredeti tervet, és inkább nem csatlakozunk a kinti úszómedencében tempózó kamikazékhoz. 15 borzasztó másodpercig tartó és didergés után az élményfürdőben vagyunk. Valószínűleg ez az, ami miatt Kehida annyira népszerű: sodrómedence, élményelemek, hidak, csúszda, hatalmas terek. A kicsik imádják a pancsolómedencét, és az is jó, hogy a szülők a közeli ágyakról is szemmel tudják tartani őket.
Ez már valószínűleg a korral jár, de jobban értékelünk egy jó kis mézes felöntést a szaunában, mint egy csúszást az ismeretlenbe. Az emeleten levő szaunavilágba csak kisebb túrával lehet eljutni, át kell vágni a fél élményfürdőn. Ehhez a pihenőágyak és a vízfelület közötti, néha alig 20 cm-es padlón kell egyensúlyozni, ami egy idő után elég idegesítő. Neked is, meg a relaxálóknak is.
Ennél azért többen vannak
A szaunarészleget csak azoknak ajánljuk, akiket nem zavar, hogy a vendégek nagy része nem visel semmit. Egyáltalán. Nemcsak a szaunában, hanem úgy általában. És nem azért, mert nem adnak szaunalepedőt. A többféle szauna, a gőzfürdő, a merülőmedence és a jacuzzi simán hozza azt a színvonalat, amit a belépőjegy ára sugall, kár, hogy hétvégén olyan sokan vannak, hogy nem találunk szabad ágyat a pihenéshez. De legalább korlátlanul tolhatjuk a gyógyteát.
A személyzet mindenhol kedves és segítőkész, a szaunarészlegen dolgozó nénik pedig annyira jó fejek, hogy egy kis továbbképzésre kellene küldeni hozzájuk a budapesti uszodák zsarnoki kabinosait. Az étterem viszont messze elmarad attól a színvonaltól, amit az ember egy csaknem 4 ezer Ft-os jegy után elképzel. Kár, mert a kehidai wellnesz ennek ellenére összességében jó program, gyerekekkel különösen, feltéve, ha nem itt akarunk jóllakni.
Képek: kehidatermal.hu
Kehida Termál Gyógy-és Élményfürdő
Kehidakustány, Kossuth Lajos utca
kehidatermal.hu